Neden Bir Web Sitesi Sahibi Olmalıyım?

 Giderek küçülen dünyada, şüphesiz ki iletişimin önemi çok büyük. Günümüzde en yaygın kullanılan iletişim tekniklerinden birisi de İnternet yoluyla iletişimdir. İnsanlar artık alışveriş,araştırma,bilgi edinme,ticaret gibi bir çok ihtiyacını internet vasıtası ile sağlamaktadır. Bu noktada web sayfaları insanlara hizmet sunmaktadır. Neden web sayfası sorusunun cevabı aslında burada gizlidir. Şimdi bir web sitesi sahibi olmanın avantajlarından bahsedelim;


- Eğer bir şirket sahibi iseniz ve bir web siteniz varsa, Türkiyeden ve dünyadan bir çok insanın çok rahat ulaşabileceği bir yerde yani internette bir şubeniz var demektir. İnsanlar artık bir eşya,hizmet vb. almak istediği zaman öncelikle internete göz atıyor. Bu araştırma sayesinde fiyatlar,kalite hakkında bilgiler ediniyor ve çoğu insan kararını internette yaptığı araştırmalar neticesinde veriyor. Burada web sitesi olan şirketler kazanma şansı çok yüksekken,olmayan şirketlerin kazanma şansı sadece kapısına gelen müşteriyle sınırlı kalıyor.
 
- Eğer şahıs olarak iş yapıyorsanız(,örn.doktor,sanatçı vb.) insanların sizi tanıması için internet çok büyük bir fırsattır. Kendi web sitenizde, kendinizi en iyi şekilde anlatarak insanların siz ve yaptığınız iş hakkında bilgi edinmelerini sağlayarak size daha rahat ulaşmaları için onlara fırsat vermiş olursunuz.